2019.Pokaż mniej najnowszych testów melatoniny Do 1 stycznia 1970

2019.Pokaż mniej najnowszych testów melatoniny Do 1 stycznia 1970

Dobre w smaku Do żucia i łatwiejsze do przełknięcia (idealne dla dzieci)

Cons

Możesz traktować je jak cukierki i przyjmować więcej niż zalecana dawka

Oto kilka żelków melatoninowych dostępnych na rynku:

Vitafusion żelki melatoninowe

Żelki Vitafusion melatoninowe nie zawierają cukru i są dostępne w naturalnym smaku białej herbaty lub brzoskwini. Weź dwa żelki przed snem.

Dostępne na Amazon od 9 USD. 99 za 140 żelków

Suplement Olly Restful Sleep Gummies

Suplement Olly Restful Sleep zawiera nie tylko melatoninę, ale także rumianek L-teaniny, który wspiera zdrowszy sen. Weź dwa żelki przed snem.

Dostępne na Amazon od 13 USD. 29 za 50 żelków

Żelki Natrolowe

Natrol Gummies są wolne od sztucznych aromatów, słodzików, barwników i konserwantów. Suplement jest również pozbawiony żelatyny i wegetariański. Weź jedną gumkę około 20 minut przed snem.

Dostępne na Amazon od 7 USD. 93 za 90 żelków

Vicks ZzzQuil Pure Zzzs

Pure Zzzs firmy ZzzQuil zawiera melatoninę, rumianek, korzeń waleriany i lawendę, które pomogą Ci w naturalny sposób zasnąć. Weź dwa żelki około 30 minut przed snem.

Dostępne na Amazon od 15 USD. 99 za 60 żelków

Zarbee’s Naturals Dzieci śpią z żelkami melatoniny

Zarbee’s Naturals jest rekomendowany przez pediatrę i ma naturalny smak jagód. Jest zatwierdzony dla dzieci w wieku 3 lat i starszych.

Dostępne na Amazon od 12 USD. 91 za 50 żelków

Inne formy melatoniny

Pamiętaj, że nie są to jedyne rodzaje melatoniny. Istnieją również mniej popularne formy, które mogą Ci pomóc, szczególnie jeśli nie chcesz połykać ani połykać pigułki. Należą do nich spraye, kremy, pudry i plastry z melatoniną.

Oto kilka opcji:

Spraye

Source Naturals Melatonina 1,5 mg NutraSpray; dostępne na Amazon od 23 USD. 98Natures Plus Melatonina w sprayu lipoceutyczny 1,5 mg; dostępne na Amazon od 14 USD. 95Onnit Instant Melatonin Spray 3 mg, dostępny na Amazon od 17 USD. 95Dr. Mercola Melatonina w sprayu wspomagającym sen 1,5 mg; dostępne na Amazon od 34 USD. 97DaVinci Laboratories Liposomalna melatonina w sprayu 3 mg; dostępne na Amazon od 20 USD. 00

Kremy

Krem na noc z melatoniną i lawendą & Rumianek; dostępne na Amazon od 12 USD. 92Ancient Minerals Goodnight Magnesium Lotion z Melatoniną i OptiMSM; dostępne na Amazon od 28 USD. 97Life-Flo Melatoninowy krem ​​do ciała; dostępne na Amazon od 12 USD. 52Krem na sen i sen z melatoniny; dostępne na Amazon od 18 USD. 95 Pure Relief Melatoninowy krem ​​na sen; dostępne na Amazon od 12 USD. 95

Proszki

Suplementy luzem Melatonina w proszku; dostępne na Amazon od 20 USD. 96Defrag Premium Sleep & Proszek do odzyskiwania; dostępny na Amazon zaczynał się od 36 USD. 09

Łatki

Respro Labs Naturalna plastra z melatoniną nasenna; dostępne na Amazon od 18 USD. 99Klova łata nasenna z melatoniną; dostępne na Amazon od 30 USD. 45

Co zrobić przed zażyciem melatoniny?

Przewlekłe problemy ze snem mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie fizyczne. Ale na szczęście suplementy melatoniny mogą pomóc w regulacji cyklu snu.

Chociaż melatonina jest ogólnie bezpieczna, niektórzy ludzie są wrażliwi na hormon w postaci doustnej. Ponadto te suplementy mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami.

Skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem suplementu melatoniny. Powinieneś również udać się do lekarza w przypadku problemów ze snem, które nie ustępują po zmianie stylu życia lub suplementacji.

Zasoby, które kochamy

AASM Sleep TMThe Sleep DoctorThe Sleep LadySleep Research SocietyProject SleepAwake Sleep ApneaNational Center for Complementary and Integrative HealthAmerican Sleep AssociationNational Sleep FoundationAmerican Academy of Sleep MedicineCadian Sleep Disorder NetworkNational Center on Sleep Disorders Research

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Źródła redakcyjne i weryfikacja faktów

Bibliografia

Melatonina: w głębi. Narodowe Centrum Uzupełniającej Integracyjnej Zdrowia. 16 lipca 2018 r. Melatonina. Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych. 12 stycznia 2018 r. Melatonina. Klinika majonezu. 30 marca 2018 r. Formularze uzupełniające: Czy jeden rodzaj pigułki jest lepszy od drugiego? Cooper kompletny. 2019. Płynne witaminy a pigułki. Tropikalna oaza. 2019. Pokaż mniej

Najnowsze w Melatoninie

test

Do 1 stycznia 1970"

Rak jest wyniszczający, podobnie jak leczenie chemioterapią. Możesz odczuwać mdłości i ból, ale najczęstszym skutkiem ubocznym chemioterapii jest nieustanne zmęczenie. Mimo to nie musisz tak po prostu leżeć i poddawać się zmęczeniu. Rozmawialiśmy z ekspertami, aby znaleźć 8 sposobów na poprawę swojej siły i wytrzymałości podczas leczenia raka. . .

Jeśli przechodzisz chemioterapię, prawdopodobnie czujesz się, jakbyś przeszedł kilka rund na ringu bokserskim: pobicie i po prostu pobicie. „Zmęczenie jest prawdopodobnie głównym skutkiem ubocznym chemioterapii” – mówi naturopatka onkolog Leanna Standish, ND, dyrektor medyczny Centrum Badań Integracyjnych Onkologii Uniwersytetu Bastyr w Seattle. Pacjenci poddawani chemioterapii są w potrójnym wiązaniu. Po pierwsze, sam rak jest męczący. Po drugie, według brazylijskiego badania z 2011 roku, 50%-90% wszystkich pacjentów z rakiem cierpi na zmęczenie. Ponadto leki przeciwnowotworowe mogą osłabić twoją siłę. Ale możesz walczyć ze zmęczeniem, twierdzą eksperci od raka.

Proste zmiany w diecie i stylu życia mogą wzmocnić organizm podczas walki ze skutkami chemioterapii i raka. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, jak pozostać silnym. 1. Zdobądź wystarczającą ilość kalorii. To nie czas na rozpoczęcie diety – nawet jeśli masz nadwagę. „Niektórzy mówią:„ I tak mam kilka kilogramów do zrzucenia. „Ale podczas chemioterapii można stracić dużo masy mięśniowej” – ostrzega Michele Szafranski, dietetyk zarejestrowany w American Cancer Society i współautor książki Co jeść podczas leczenia raka: 100 smacznych, przyjaznych rodzinie przepisów, które pomogą Poradzisz sobie (Amerykańskie Towarzystwo Onkologiczne). Mówi, że jedzenie wystarczającej ilości może być ważniejsze niż zdrowe odżywianie podczas chemioterapii. Twoje ciało potrzebuje dużo pożywienia, aby utrzymać siłę i wytrzymałość. Skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu i onkologiem lub poproś o skierowanie do zarejestrowanego dietetyka, aby dowiedzieć się, ketomorin zamiennik ile kalorii powinieneś spożywać każdego dnia podczas leczenia.

Niektórzy pacjenci mogą być zmuszeni do przegryzania się przez cały okres leczenia chemioterapią, aby utrzymać żołądek w porządku – lub mogą być w stanie zjeść tylko jeden pokarm, taki jak budyń. „Niektórzy ludzie mają owrzodzenia jamy ustnej po chemioterapii, a wszystko, co mogą jeść, to puree ziemniaczane” – wyjaśnia Szafranski. „Jeśli możesz tolerować tylko jedno jedzenie, jedz [to] – po prostu upewnij się, że masz wystarczającą ilość kalorii” – mówi. Zrób wszystko, aby przejść przez chemioterapię, mówi. „Będziemy mieć czas po chemii, aby wrócić do lepszej diety” – mówi Szafranski. 2. Wzmocnij suplementami. Złe odżywianie może przyczyniać się do zmęczenia. Tak więc, aby zapewnić sobie wszystkie niezbędne składniki odżywcze podczas chemioterapii, zażywaj multiwitaminy i inne suplementy. „Szczególnie ważne jest, aby kobiety przyjmowały wapń” – mówi Judith Smith, dyrektor ds. farmakologii w University of Texas MD Anderson Cancer Center w Houston. Staraj się o 600 mg wapnia 2-3 razy dziennie, radzi.

„Weź jeden z nowszych suplementów, które zawierają witaminę D i magnez dla lepszego wchłaniania” – mówi Smith, który zaleca również kwasy tłuszczowe omega-3 [kwasy tłuszczowe] – „zazwyczaj 2 gramy, 2-3 razy dziennie”, mówi . W badaniu przeprowadzonym w 2010 roku w Indiach wykazano, że zarówno suplementy wapnia, jak i witaminy D zwiększają masę mięśniową. A badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Waszyngtońskim z 2011 r. wykazało, że kwasy omega-3 pobudzają wzrost mięśni u starszych pacjentów. Ale najpierw skonsultuj się z onkologiem na temat przyjmowania witamin i suplementów – niektóre mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami. Jeśli chemioterapia sprawiła, że ​​jesteś zbyt wyczerpany, aby w ogóle jeść, zapytaj swojego lekarza o dożylne składniki odżywcze. 3. Kontroluj nudności. Masz mdłości podczas chemioterapii? Poinformuj lekarzy od razu i poproś o dostosowanie leków. „Istnieje tak wiele opcji leczenia nudności, tak wiele kombinacji leków, które można dostosować do pacjenta” – mówi Smith. Ale nowe leki przeciw nudnościom mają wadę żywieniową – mówi Szafrański.

„Trudne jest to, że te leki [przeciw nudnościom] spowalniają trawienie” – mówi. „To może prowadzić do zaparć i jedzenia w żołądku dłużej niż zwykle” – mówi Szafrański. Jeśli tak się stanie, poinformuj o tym lekarza, który może zalecić środek przeczyszczający, który jest bezpieczny do stosowania z innymi lekami. 4. Wzmocnij swoją krew. „Zmęczenie często można przypisać anemii” — mówi Smith. Anemia to stan, w którym krew nie zawiera wystarczającej ilości czerwonych krwinek, aby przetransportować cały tlen, którego potrzebuje organizm. Leki chemioterapeutyczne mogą powodować anemię poprzez wpływ na szpik kostny, w którym wytwarzane są czerwone krwinki. Suplement multiwitaminowy zawierający żelazo, jeden z elementów budulcowych czerwonych krwinek, może pomóc w odwróceniu anemii, mówi Smith. Jeśli badania krwi wskazują na anemię, zapytaj swojego lekarza o suplementy zawierające żelazo lub leki, które mogą sprawić, że twoje ciało będzie produkować więcej czerwonych krwinek.

Dr Standish ma nieco inne podejście, zalecając codzienne witaminy z grupy B, ponieważ dostarczają organizmowi niezbędnych surowców do odbudowy szpiku. „Szczególnie B-12 i kwas foliowy [witamina z grupy B, zwana również kwasem foliowym] są niezwykle ważnymi składnikami odżywczymi, które pomagają regenerować szpik kostny i można je bezpiecznie przyjmować podczas chemioterapii” – mówi. 5. Zarządzaj stresem. W badaniu z 2008 r. opublikowanym przez Amerykańskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej lęk był powiązany ze zmęczeniem u pacjentów poddanych chemioterapii. „Jeśli przeżywasz miesiące stresu, twój układ odpornościowy nie działa dobrze” – wyjaśnia dr Standish. Jak więc możesz złagodzić niepokój związany z leczeniem chemioterapią? Radzi, aby kilka razy w tygodniu pisać dziennik lub blogować o swoich doświadczeniach. Według badania przeprowadzonego przez Georgetown University w 2008 roku, może pomóc pacjentom chorym na raka zmienić ich uczucia i sposób myślenia o chorobie oraz poprawić ich fizyczne i psychiczne samopoczucie. 6. Popraw swój sen. Martwienie się o chemioterapię nie tylko spowoduje bezsenność, ale także wyczerpie energię.

Zapytaj więc swojego lekarza o leki lub suplementy, które możesz tymczasowo zażyć, aby lepiej spać. Martwisz się, że staniesz się zależny od środków nasennych? Prawdopodobnie nie. Badanie przeprowadzone przez University of Nebraska z 2011 roku wykazało, że 219 pacjentek z rakiem piersi, które korzystały z leków nasennych na receptę lub dostępnych bez recepty podczas chemioterapii i bezpośrednio po niej, nie uzależniło się od nich. Dr Standish zaleca przyjmowanie melatoniny, hormonu wytwarzanego przez organizm, przed snem. „Zaczynamy od 10 mg i możemy wzrosnąć nawet do 40 mg” – mówi. Dodaje, że melatonina ma również dodatkową korzyść: stymuluje własny układ odpornościowy organizmu do walki z rakiem. 7. Poruszaj swoim ciałem. Wybierz się na 45-minutowy spacer każdego dnia, w deszczu lub w słońcu, radzi dr Standish. „Światło słoneczne i świeże powietrze, poruszanie ciałem i rozmowa z przyjacielem zmniejszają zmęczenie” – mówi. „Poproś jednego z najbliższych przyjaciół, aby każdego ranka przychodził do twojego domu i zachęcał cię na spacer, nawet jeśli nie masz na to ochoty. ”

Jej rada jest poparta badaniem holenderskim z 2010 r., które wykazało, że pacjentki z rakiem piersi, które uczestniczyły w 18-tygodniowym programie ćwiczeń aerobowych, były znacznie mniej zmęczone niż pacjentki z rakiem piersi, które nie ćwiczyły. Ćwiczenia fizyczne nie tylko zwalczają zmęczenie chemioterapią — mogą również pomóc ci żyć dłużej. Kobiety po menopauzie z rakiem piersi miały większe szanse na przeżycie, jeśli uczestniczyły w co najmniej dziewięciu godzinach aktywności fizycznej tygodniowo – nawet jeśli nie były aktywne fizycznie przed diagnozą, donosi badanie przeprowadzone w 2011 roku przez Cancer Prevention Research. 8. Zapytaj o używki. Nadal jesteś wyczerpany po chemioterapii? Zapytaj swojego lekarza, czy używki mogą pomóc. Ritalin (deksmetylofenidat), często przepisywany na nadpobudliwość, może dać ci więcej energii po chemioterapii. W 2009 roku naukowcy z University of Cincinnati odkryli, że pacjenci z różnymi rodzajami raka zgłaszali znacznie mniejsze zmęczenie po zażyciu Ritalinu. Provigil (modafinil), lek na narkolepsję, poprawił czujność pacjentów z rakiem w niemieckim badaniu z 2010 roku.

Guarana (Paullinia cupana), roślina z Amazonii, jest ziołowym energetyzatorem. Brazylijskie pacjentki z rakiem piersi, które przyjmowały 50 mg guarany dwa razy dziennie, stwierdziły, że znacznie poprawiło to ich zmęczenie – bez powodowania niepokoju lub zakłócania snu – wynika z badania przeprowadzonego w 2011 roku przez naukowców z University of Miami. „Nasza grupa odnotowała imponujące wyniki przy użyciu suchego ekstraktu z guarany (Paullinia cupana), bez znaczących skutków ubocznych i przy niskich kosztach, w leczeniu fizycznego i psychicznego zmęczenia związanego z rakiem” – powiedzieli naukowcy. Co tak naprawdę powoduje raka? Mity kontra fakty Mówi się, że telefony komórkowe, kosmetyki do makijażu, spray na owady, a nawet świeże produkty powodują raka. Ale czy powinieneś wierzyć w każdy mit o raku, który słyszysz? Jeśli chodzi o ochronę przed rakiem, musisz oddzielić fakty od fikcji. Jak dużo wiesz o tych codziennych zagrożeniach rakowych? Dowiedzieć się teraz.

Zapisz się do naszego Newslettera Onkologicznego!

Najnowsze informacje na temat raka

Wiadomości o nowotworach z dorocznego wirtualnego spotkania AACR w 2021 r.: Terapia celowana i immunoterapia zajmują centralne miejsce

Terapia celowana i immunoterapia wykazały korzyści w przypadku raka płuc, chłoniaka i czerniaka.

Autor: Miriam Davis, PhDA 22 kwietnia 2021 r.

Przegląd wiadomości o raku: najnowsze osiągnięcia w badaniach i leczeniu raka w marcu 2021 r.

Dieta zdrowa dla serca chroni przed rakiem, akupunktura działa na bóle mięśniowo-szkieletowe po raku, a więcej informacji na temat raka od marca 2021 roku.

Autor: Liz Scherer12 kwietnia 2021

Przegląd wiadomości o raku: najnowsze osiągnięcia w badaniach i leczeniu raka na luty 2021 r.

Rak piersi u kobiet jest najczęstszym nowotworem płuc na świecie, powiązaniem między oświetleniem zewnętrznym w nocy a rakiem tarczycy i większą liczbą nowotworów. . .

Autor: Liz Scherer24 lutego 2021

Szczepionki przeciwko COVID-19 a rak: co musisz wiedzieć

Czy to bezpieczne? Czy będziesz miał reakcję? Czy rozwiniesz przeciwciała, jeśli masz obniżoną odporność? Mamy odpowiedzi.

Autor: Liz Scherer19 lutego 2021

Przegląd wiadomości o raku: najnowsze osiągnięcia w badaniach i leczeniu raka na styczeń 2021 r.

Kawa może pomóc w zapobieganiu rakowi prostaty, ryzyku serca u mężczyzn z rakiem piersi i więcej wiadomości na temat raka od stycznia 2021 roku.

Autor: Liz Scherer3 lutego 2021

Przegląd wiadomości o nowotworach: najnowsze osiągnięcia w badaniach i leczeniu nowotworów na grudzień 2020 r.

Obserwuj i czekaj, jak pojawia się jako opcja dla niektórych nowotworów tarczycy, potencjalne nowe podejście dla pacjentów z AML i więcej wiadomości na temat raka od grudnia 2020 r. . .

Przez Shari Roan 22 stycznia 2021

Rak starzeje serce, wynika z badania CDC

Osoby, które przeżyły raka, żyją dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, ale stoją w obliczu szeregu zagrożeń zdrowotnych, w tym powikłań sercowych.

By Ashley Welch21 stycznia 2021

Dzień 2 Sympozjum na temat raka piersi w San Antonio: Uzależnienie od leków przeciwbólowych i uspokajających częstsze niż oczekiwano po operacji raka piersi

Badanie krwi, które może pomóc przewidzieć przebieg choroby; ciąża po leczeniu; uzależnienie od leków to jedne z najgorętszych tematów na SABCS 2020.