3: Hladiny slin jsou užitečným způsobem, jak určit dávkování hormonální terapie

3: Hladiny slin jsou užitečným způsobem, jak určit dávkování hormonální terapie

Od Becky Upham 22. prosince 2020

Přechod menopauzy je obdobím vážného rizika srdečních chorob

Vědecké prohlášení American Heart Association popisuje kardiovaskulární problémy způsobené kolísáním hormonů a proč je klíčová včasná akce.

Od Meryl Davids Landau 1. prosince 2020

Mít více závažných symptomů menopauzy spojených se zvýšeným rizikem srdečních chorob

Zažít extrémní návaly horka a další příznaky není jen nepříjemné, je to také varovný signál.

Od Kaitlin Sullivan 13. října 2020

Novinky o menopauze a spánku: NAMS 2020 řeší 5 klíčových problémů

Potenciální léčba problémů se spánkem v menopauze je hlavním tématem letošní konference Severoamerické společnosti pro menopauzu.

Od Beth Levine 30. září 2020

Zprávy o léčbě horkých blesků: Čtyři zážitky z NAMS 2020

Výroční setkání Severoamerické menopauzální společnosti zdůrazňuje slibné novinky o nehormonální a hormonální léčbě vazomotorických symptomů.

Od Beth Levine, 28. září 2020 “

Mezi „odborníkem“ ve společnosti Whole Foods, vaším kadeřníkem a nejrozumnějším přítelem je těžké vědět, komu nebo čemu věřit, pokud jde o hormonální substituční terapii (HRT). I váš gynekolog a internista může dávat protichůdná doporučení! Moje nová kniha, Love Sex Again, je vaším průvodcem po komplexních, lékařsky přesných informacích o rizicích a přínosech hormonální terapie. Zde je shrnutí některých běžných mýtů o hormonální substituční terapii.

Mýtus č. 1: Místní vaginální estrogen nese stejná rizika jako orální estrogen.

Fakta: Označení třídy FDA vyžaduje, aby všechny výrobky se stejnou přísadou měly stejné varování, i když problém uvedený v upozornění nebyl u tohoto produktu nikdy prokázán. Proto jsou rizika spojená s ústní estrogeny jsou uvedeny na vaginálních estrogenových kroužcích, tabletách a krémech, i když na příbalovém letáku není uvedena jediná komplikace, varování nebo riziko (demence, krevní sraženiny, rakovina prsu, ach jo!) vůbec bylo prokázáno, že je výsledkem použití lokálního vaginálního estrogenového produktu. Mezi vědci existuje hnutí, které chce tato strašlivá varování dostat z obalu, protože neexistují žádné důkazy pravdy a mnoho žen, kterým by to prospělo, se příliš bojí používat vaginální estrogenové přípravky.

Mýtus č. 2: Bioidentické hormony jsou přirozené. ‘

Fakta: Jediný způsob, jak skutečně získat přirozený bioidentický hormon, je vypít koňskou moč nebo sníst sóju. Všechny přípravky z hormonů rostlinného původu, ať už pocházejí ze sdružené lékárny nebo z komerční lékárny, vyžadují chemický proces pro syntézu konečného produktu, který lze poté vložit do krému, spreje, náplasti nebo pilulky.

Propagátoři složených hormonů odvozených z rostlin používají termíny „přírodní“ a „bioidentický“, protože jsou pro spotřebitele přitažlivé a znamenají výhodu oproti vyráběným farmaceutickým výrobkům. Rostlinné produkty schválené FDA z vaší rohové drogerie jsou stejně „přírodní“ jako produkty, které dostanete z kombinované lékárny.

Mýtus č. 3: Hladiny slin jsou užitečným způsobem, jak určit dávkování hormonální terapie.

Fakta: Nikdo netvrdí, že hladiny estrogenu a progesteronu jsou zjistitelné ve slinách, a bylo by skvělé, kdyby kapka sliny skutečně odhalila tajemství menopauzy. Hladiny slinných hormonů, které se používají k vytvoření iluze individualizované terapie, bohužel nemají biologický význam; nekorelují s hladinami v krvi; liší se v závislosti na dietě, denní době a dalších proměnných; a nebyly prokázány jako užitečné v jakýchkoli vědeckých studiích při určování vhodné dávky pro náhradu hormonů.

Stejně tak krevní testy, i když jsou přesnější, se běžně nepoužívají ke stanovení vhodné dávky hormonální terapie, protože existuje široká škála „normálních“ hladin v krvi. Důležité není cílové číslo, ale to, jak se kdo cítí.

Mýtus č. 4: Estrogenová terapie je hlavní příčinou rakoviny prsu.

Fakta: To je ten, kvůli kterému mnozí z vás kroutí hlavou a myslí si: „Dělá si srandu? Fakta ale mluví sama za sebe. Více než 80 procent žen, které mají rakovinu prsu, nikdy nebralo hormony. Riziko vzniku rakoviny prsu při hormonální terapii je navíc nižší než riziko spojené s každodenním užíváním alkoholu nebo obezitou. Podle studie WHI z roku 2002 (ta, která přiměla ženy z celého národa spláchnout jejich estrogen na toaletu) pouze ženy, které užívaly estrogen a progestin společně měli mírný nárůst rakoviny prsu.

Blesk ve zprávách, který se nedostal do zpráv, je, že ve skupině pouze s estrogenem bylo 18 procent pokles u rakoviny prsu. Nyní je zřejmé, že mírný nárůst rakoviny prsu u žen, které užívají hormonální terapii, je způsoben progestin, ne estrogen.

Mýtus č. 5: Orgasmy vyžadují estrogen.

Radujte se! I když je vaše estrogenová nádrž prázdná, většina žen může stále zažít velké O. Vhodná lokální nebo systémová estrogenová terapie je dlouhá cesta k pohodlnějšímu styku, pokud je problémem bolest nebo sucho, ale nezdá se, že by přidání hormonální terapie je nezbytný pro většinu žen k orgasmu. Nicméně existují údaje, které naznačují, že doplňkový estrogen samotný nebo s testosteronem u některé ženy po menopauze usnadní orgasmus zvýšením průtoku krve a citlivosti na klitoris.

Důležité: Názory a názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a ne Doctor’s Ask.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví žen!

Nejnovější v menopauze

Experimentální léčba by mohla obnovit plodnost u žen s časnou menopauzou

Nová terapie může také snížit rizika srdečních chorob a osteoporózy související s věkem.

Od Becky Upham 2. dubna 2021

Přibývání na váze kolem menopauzy souvisí s nedostatkem spánku

Nová studie naznačuje, že neadresné problémy se spánkem v menopauze mohou způsobit, že se ženy na kila sbalí.

Od Meryl Davids Landau, 22. března 2021

Hormonální terapie snižují noční nutkání močit u žen

Dobrá zpráva pro ženy po menopauze, které chtějí spát celou noc bez probouzení se na čůrání: HT vám může pomoci dosáhnout hlubšího spánku a menšího probuzení. . .

Od Beth Levine, 17. března 2021

Sex po menopauze: Psychologický faktor

Po menopauze může sex … dobře … bolet. Není tedy divu, že sex může mnoha ženám způsobit úzkost. Zde je návod, jak překonat tyto emoce a udělat sex. . .

Od Andrea Peirce 17. února 2021

Sociální podpora může pomoci s příznaky menopauzy, ale jen blízký přítel nestačí

Nová studie také naznačuje, že odolnost vůči stresovým událostem pomáhá ženám zvládat návaly horka.

Od Meryl Davids Landau 27. ledna 2021

Palpitace srdce v menopauze může způsobit potíže, může znamenat vážný zdravotní problém

Závodní srdce, třepetání a přeskakování srdečního tepu mohou být běžné před a během přechodu menopauzy.

Od Becky Upham 22. prosince 2020

Přechod menopauzy je obdobím vážného rizika srdečních chorob

Vědecké prohlášení American Heart Association popisuje kardiovaskulární problémy způsobené kolísáním hormonů a proč je klíčová včasná akce.

Od Meryl Davids Landau 1. prosince 2020

Mít více závažných symptomů menopauzy spojených se zvýšeným rizikem srdečních chorob

Zažít extrémní návaly horka a další příznaky není jen nepříjemné, je to také varovný signál.

Od Kaitlin Sullivan 13. října 2020

Novinky o menopauze a spánku: NAMS 2020 řeší 5 klíčových problémů

Potenciální léčba problémů s menopauzálním spánkem je vrcholným tématem letošní konference Severoamerické menopauzální společnosti.

Od Beth Levine 30. září 2020

Zprávy o léčbě horkých blesků: Čtyři zážitky z NAMS 2020

Výroční zasedání Severoamerické menopauzální společnosti zdůrazňuje slibné novinky o nehormonální a hormonální léčbě vazomotorických symptomů.

Od Beth Levine, 28. září 2020 “

Americká vysoká škola lékařů (skupina, která zastupuje INTERNISTY, nikoli GYNEKOLOGISTY) tento týden zveřejnila doporučení, v němž se uvádí, že negravidní ženy, které nemají specifické stížnosti, nemusí absolvovat gynekologické vyšetření.

Než budete křičet „WOO-HOO“ a zahájíte oslavu, musím poukázat na několik nedostatků v jejich myšlení.

Žádná stížnost na pánev se nerovná Žádný problém s pánevní kostí

Začněme částí „bez stížností“

Studie ukázaly, že většina žen, které mají stavy, jako je inkontinence moči, fekální inkontinence, https://harmoniqhealth.com/cz/ vaginální zápach, vaginální suchost, neobvyklý výtok a vulvární nepohodlí, to svému lékaři neuvádí, a to buď z rozpaků, nebo proto, že si myslí, že nedobrovolná ztráta moč a bolestivý sex jsou „normální“ součásti stárnutí. Studie také ukazují, že většina lékařů se neptá, zda tyto příznaky existují, a častěji se tyto stavy neléčí. Tolik bez stížností.

Mnoho stavů nemá příznaky

Většina žen s rostoucími fibroidy, pánevními infekcemi, které mohou vést k neplodnosti, cystami na vaječnících nebo mnoha dalšími pánevními stavy, nemá příznaky, ale včasná diagnostika může znamenat velký rozdíl, pokud jde o vyhýbání se problémům na silnici. Jen před několika měsíci jsem viděl 55letou ženu, která roky neviděla gynekologa. Její internista jí řekl, že po hysterektomii nebylo vyšetření pánve nutné. Vzhledem k tomu, že neměla „žádné stížnosti“, její lékař nevkládal do její každoroční zkoušky spekulum ani se jí nepodíval do pochvy.

Nakonec měla stížnost: krvavý vaginální výtok. Přišla ke mně a 15sekundová zkouška spekulem odhalila, co se ukázalo jako vaginální rakovina Stage 4. Tyto věci se neobjeví přes noc a vaginální vyšetření dlouho předtím, než by se stalo symptomatickým, by odhalilo její problém, když bylo brzy a léčitelné.

Jak se vyhnout potenciálnímu poškození pánevních vyšetření

Zjevná otázka zní: „Jaká je škoda při provádění ročního spekula a bimanuální zkoušky pánve?“ Zde jsou tři, podle The American College of Physicians:

Zkoušky pánve jsou trapné

Pro koho? Pokud je lékař v rozpacích, bude v rozpacích i pacient. Nemluvě o tom, že rektální vyšetření je trapné. Testy varlat jsou trapné. Měly by být také vynechány? To propaguje a potvrzuje, že zdravotní problémy mnoha žen jsou tabuizovaná témata. Pst! Nemluvte o svém vaginálním zápachu. Nemluvte o svých sexuálních obavách. Nemluvte o své inkontinenci. Ani svému lékaři. Pokud je prozkoumána každá druhá část těla ale genitálie, vysílá jasnou zprávu, že pánev, pochva a vulva nejsou součástí pravidelného komplexního fyzického. Vyšetření pánve by mělo být normalizováno, nikoli na okraji společnosti.

Zkoušky pánve jsou bolestivé

Článek uvádí, že až 60 procent žen uvedlo, že vyšetření pánve je bolestivé. 60 procent! Člověk se musí divit, proč většina pacientů ve studii pociťovala bolest. Nebyl ten, kdo vložil zrcátko, nezkušený? Použil jumbo spekulum? (Jedna velikost nevyhovuje všem!) Možná byla některá vyšetření bolestivá, protože žena měla strašnou vaginální suchost, na kterou si zapomněla „stěžovat. „Vyšetření pánve by nikdy nemělo být bolestivé, a pokud ano, může to znamenat problém.

Zkouška pánve vyžaduje čas

Ano. Minimálně jednu minutu. Stejně tak poslech srdce nebo vyšetření prsou. Hádám, že moje pacientka s vaginální rakovinou by byla ráda, kdyby místo podstoupení léčby rakoviny a boje o život snesla jednu minutu rozpaků.

Gynekologové stále doporučují každoroční vyšetření pánve

Americký kongres porodníků a gynekologů (ACOG) nadále doporučuje každoroční vyšetření pánve, a to i v nepapírovém testovacím roce. Abych byl spravedlivý, mnoha internistům dělá pánevní vyšetření naprostá pohoda a touží se zabývat mnoha problémy, které jsem popsal výše. Zrovna minulý týden jsem měl přednášku skupině internistů, kteří se chtěli dozvědět více o hodnocení a léčbě vulvárních a vaginálních stavů. Skutečná zpráva je, že roční zkouška má hodnotu, ale záleží na tom, kdo ji dělá. Vezměte tedy pánev k lékaři (nebo sestře pro pokročilé), který je zaujatý, kompetentní a není v rozpacích.

Důležité: Názory a názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a ne Doctor’s Ask.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví žen!

Nejnovější v menopauze

Experimentální léčba by mohla obnovit plodnost u žen s časnou menopauzou

Nová terapie může také snížit rizika srdečních chorob a osteoporózy související s věkem.

Od Becky Upham 2. dubna 2021

Přibývání na váze kolem menopauzy souvisí s nedostatkem spánku

Nová studie naznačuje, že neadresné problémy se spánkem v menopauze mohou způsobit, že se ženy na kila sbalí.

Od Meryl Davids Landau, 22. března 2021

Hormonální terapie snižují noční nutkání močit u žen

Dobrá zpráva pro ženy po menopauze, které chtějí spát celou noc bez probouzení se na čůrání: HT vám může pomoci dosáhnout hlubšího spánku a menšího probuzení. . .

Od Beth Levine, 17. března 2021

Sex po menopauze: Psychologický faktor

Po menopauze může sex … dobře … bolet. Není tedy divu, že sex může mnoha ženám způsobit úzkost. Zde je návod, jak překonat tyto emoce a udělat sex. . .

Od Andrea Peirce 17. února 2021

Sociální podpora může pomoci s příznaky menopauzy, ale jen blízký přítel nestačí

Nová studie také naznačuje, že odolnost vůči stresovým událostem pomáhá ženám zvládat návaly horka.

Od Meryl Davids Landau 27. ledna 2021

Palpitace srdce v menopauze může způsobit potíže, může znamenat vážný zdravotní problém

Závodní srdce, třepetání a přeskakování srdečního tepu mohou být běžné před a během přechodu menopauzy.

Od Becky Upham 22. prosince 2020

Přechod menopauzy je obdobím vážného rizika srdečních chorob

Vědecké prohlášení American Heart Association popisuje kardiovaskulární problémy způsobené kolísáním hormonů a proč je klíčová včasná akce.

Od Meryl Davids Landau 1. prosince 2020

Mít více závažných symptomů menopauzy spojených se zvýšeným rizikem srdečních chorob

Zažít extrémní návaly horka a další příznaky není jen nepříjemné, je to také varovný signál.

Od Kaitlin Sullivan 13. října 2020

Novinky o menopauze a spánku: NAMS 2020 řeší 5 klíčových problémů

Potenciální léčba problémů s menopauzálním spánkem je vrcholným tématem letošní konference Severoamerické menopauzální společnosti.

Od Beth Levine 30. září 2020

Zprávy o léčbě horkých blesků: Čtyři zážitky z NAMS 2020

Výroční zasedání Severoamerické menopauzální společnosti zdůrazňuje slibné novinky o nehormonální a hormonální léčbě vazomotorických symptomů.

Od Beth Levine, 28. září 2020 “

Každý, kdo někdy prodělal velkou operaci břicha, ví, co je to dril. Příprava střev začíná dny předtím tekutou dietou, klystýrem a půstem. Během chirurgického zákroku se intravenózně podá tolik tekutiny, že není neobvyklé přibírat na váze a několik dní poté vypadat jako pýchavka. Nemluvíme ani o několika pooperačních výletech na záchod, aby se vyčůrala všechna ta tekutina. Pak je tu povinné „bez jídla“, dokud neprojdete pravidlem pro plyn. I gumově zelená Jell-O začíná vypadat přitažlivě. Příprava a následná péče je někdy mnohem horší než bolest z operace.