Není o tom příliš mnoho výzkumu, “vysvětluje Philip A.

Není o tom příliš mnoho výzkumu, “vysvětluje Philip A.

Informace o pitném režimu byly také uváděny samostatně, což může být často nespolehlivé.

Vyšetřovatelé nyní zkoumají ultrazvukové informace shromážděné ze stejné studie, aby identifikovali přesné druhy poškození srdce spojené s těžkým a škodlivým pitím.

Vzhledem k dosavadním výsledkům by Iakunchykova chtěla vidět přehled dřívějších důkazů naznačujících, že užívání alkoholu může poskytnout ochranu před srdečními chorobami. Podle kliniky Mayo některé minulé výzkumy ukázaly, že červené víno může pomoci zabránit poškození cév.

“Ačkoli v některých studiích byl nalezen určitý ochranný účinek konzumace lehkého alkoholu, mnoho vědců se domnívá, že okrajový přínos pro cévy je kompenzován větším poškozením jiných orgánů těla, včetně srdce samotného,” říká.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví srdce!

Nejnovější v oblasti zdraví srdce

Nové pokyny pro zdraví srdce Zaměřte se na břišní tuk, nejen na tělesnou hmotnost

Silnější obvod pasu může podle nových pokynů zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění iu lidí, kteří nemají nadváhu ani obezitu. . .

Od Lisy Rapaportové, 27. dubna 2021

6 věcí, které by lidé se srdečními chorobami měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Najděte odpovědi na své otázky o tom, jak získat vakcínu a jaké vedlejší účinky se u vás mohou vyskytnout.

Od Kaitlin Sullivan 5. dubna 2021

The American Heart Association Makes the Heart-Mind Connection Official

 Výzkum spojující duševní a kardiovaskulární zdraví dosáhl kritického množství, říká AHA. A můžete podle toho jednat.

Od Allison Young, MD, 26. března 2021

Cvičení, nikoli terapie testosteronem, zlepšuje zdraví tepen u středních a starších mužů

Přestože léčba testosteronem může zvýšit hladiny tohoto mužského pohlavního hormonu, nová klinická studie naznačuje, že to nepomůže vytvořit vnitřní výstelku. . .

Lisa Rapaport 1. března 2021

Zpívající chirurgové vydávají novou hudbu pro měsíc srdce

Druhé EP dua si klade za cíl zvýšit povědomí a inspirovat posluchače, aby upřednostňovali zdraví svého srdce.

Od Katie Williams 26. února 2021

Mnoho starších dospělých užívá aspirin pro zdraví srdce, i když se to nedoporučuje

Lidé ve věku 75 let a starší, kteří nikdy neměli kardiovaskulární příhodu, jako je srdeční infarkt nebo mrtvice, pravděpodobně nebudou mít prospěch z každodenní aspirinové pilulky. Ale nový. . .

Lisa Rapaport 24. února 2021

Transgenderové ženy mají s věkem jedinečná rizika pro srdce

Genderově potvrzující léčba hormony představuje pro transgender ženy v průběhu času kardiovaskulární rizika, která se liší od rizik, kterým ženy čelí. . .

Lisa Rapaport 22. února 2021

Zeptejte se Castle Connolly Nejlepší lékař: Co potřebujete vědět o zdraví vašeho srdce

Pokročilý kardiologický specialista na srdeční selhání a transplantaci, uznávaný jako nejlepší lékař Castle Connolly, odpovídá na otázky týkající se udržení vašeho srdce. . .

Do 22. února 2021

Mladí dospělí černí jsou po transplantaci srdce mnohem vyšší riziko smrti

Nová studie říká, že u mladých černých dospělých je dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí do jednoho roku od zákroku.

Jordan M. Davidson 5. února 2021

Gestační diabetes vázaný na poškození tepny roky po těhotenství

Ženy s gestačním diabetem během těhotenství mají zvýšené riziko takzvané kalcifikace koronárních tepen – plaku, který se hromadí. . .

Od Lisy Rapaportové, 2. února 2021 “

Výzkum je smíšený v tom, zda toto koření může pomoci zvládnout diabetes 2. typu. Jeff Wasserman/Stocksy

K dispozici jsou léky, které pomáhají zvládat diabetes typu 2 (nemluvě o dietě vhodné pro diabetes a pravidelné cvičení), ale někteří vědci se domnívají, že by mohl existovat přirozenější zdroj kontroly krevního cukru: skořice.

Ačkoli některé studie zkoumaly účinky skořice na hladinu cukru v krvi, zatím není dostatek důkazů pro vyvození konečných závěrů. „Není na tom příliš mnoho výzkumu,“ vysvětluje Philip A. Kern, MD, endokrinolog a ředitel Barnstable Brown Diabetes and Obesity Center na University of Kentucky College of Medicine v Lexingtonu. Ale potenciál tu je.

Studie, které se pokusily změřit účinky skořice na hladinu cukru v krvi v souvislosti s diabetem 2. typu, byly malé a nebyly dobře kontrolovány. Obecně je spolehlivá studie velká (nejméně 500 až 1 000 pacientů), která má pacienty náhodně zařazené do různých skupin a je dvojitě slepá-což znamená, že ani vědci, ani subjekty nevědí, kdo léčbu dostává. Tento typ podrobného a pečlivého výzkumu na téma role skořice u diabetu nebyl proveden, říká Dr. Kern a dodává, že výsledky malých studií, které byly provedeny „jsou všude“.

Přesto jsou některé výzkumy slibné. Jedna studie například ukázala, že 30 lidí, kteří konzumovali 1, 3 nebo 6 gramů skořicových doplňků, dokázali snížit hladinu triglyceridů a cukru v krvi.

Některé studie uvádějí přínos a některé studie přínos neuvádějí, “říká Kern. Jeho počáteční reakce byla pochybná, přiznává, ale po prostudování toho, co málo výzkumu je k dispozici, jsou účinky skořice„ pravděpodobně něco, co si zaslouží větší studie. “

Skořice: Dash nebo Dollop?

Množství skořice potřebné k vytvoření pozitivního účinku je nejasné. V některých klinických studiích dostali lidé s diabetem asi 1 gram skořice v kapsli – množství, které je přibližně stejné jako špička prstu.

Spolknout tolik skořicového prášku by bylo vyloženě bolestivé (a pravděpodobně by ani moc dobře nechutnalo), takže Kern říká, že byste se neměli snažit spolknout skořici sami ve snaze snížit hladinu cukru v krvi. Neměli byste si také myslet, že získáváte velký zdravotní přínos tím, že si dáte velkou skořicovou buchtu nebo popíjíte skořicovou latte: I když další výzkum dospěl k závěru, že skořice je prospěšná při snižování hladiny cukru v krvi a zvládání cukrovky, Kern říká, že ‘ stále nedostáváme volný průkaz za přidané sacharidy, cukr a kalorie.

Jaká je tedy zpráva s sebou? Kern se domnívá, že nejde ani tak o to, aby lidé s cukrovkou jedli více skořice, ale že „možná [má] vlastnost, která by mohla být prospěšná.“ Dodává: „Pokud by vědci dokázali přesně zjistit, o co skořici jde, dalo by se navrhnout droga, která by cílila na tuto prospěšnou vlastnost. “

Takže, říká Kern, pokud něco pochází ze skořice jako činidla snižujícího hladinu cukru v krvi, doporučení pro pacienty s diabetem mohou být ve formě nového léku, který zachytil vlastnosti skořice, ne nutně dietní změny.

 

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o diabetu!

Nejnovější v diabetu 2. typu

5 způsobů, jak zvládnout diabetes typu 2 při práci z domova

Nedovolte, aby vám rutina práce z domova způsobila horskou dráhu s cukrem v krvi.  

Od Krista Bennetta DeMaia 31. března 2021 Sponzorovaný reklamní obsah

Food Rx: Endokrinolog sdílí to, co sní za den, aby pomohl předcházet diabetu 2. typu

Lékař ze Stanfordské univerzity, který se specializuje na léčbu lidí s diabetem 2. typu a obezitou, hovoří o záludném pojídání zeleniny a porcování rýže. . .

Od Kate Ruder 18. března 2021

Cukrovka 2. typu spojená se zvýšeným rizikem Parkinsonovy choroby

Genetická data naznačují, že může existovat přímý vztah mezi diabetem 2. typu a vyšším rizikem pohybové poruchy, jakož i její progresí. . .

Lisa Rapaport, 12. března 2021

Více důkazů Semaglutidová injekce jednou týdně pomáhá lidem s diabetem zhubnout

Semaglutid, prodávaný v nižší dávce pod značkami Ozempic a Rybelsus k léčbě diabetu 2. typu, může být také bezpečný a účinný při chronické váze. . .

Od Lisy Rapaportové, 8. března 2021

8 věcí, které by lidé s diabetem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Zjistěte více o bezpečnosti, účinnosti a významu očkovacích látek proti COVID-19, pokud vy nebo váš blízký žijete s diabetem 1. nebo 2. typu.

Od Kate Ruder, 21. ledna 2021

Existuje souvislost mezi diabetem 2. typu a znečištěním ovzduší?

Rozvíjející se vědecké studie naznačují, že vystavení znečištění ovzduší může ovlivnit riziko diabetu a ztěžuje zvládání této nemoci, pokud vy. . .

Od Kate Ruder 20. ledna 2021

Metformin může vést ke zdravějšímu těhotenství u žen s diabetem 2. typu

Těhotné ženy s diabetem 2. typu, které užívaly metformin, přibraly na váze, vyžadovaly méně inzulinu a měly nižší riziko porodu velkých dětí. . .

Od Lisa Rapaportová 10. prosince 2020

Většina pacientů s diabetem může mít za 10 let velmi vysoké riziko smrtelné srdeční choroby

Nová zjištění studie zdůrazňují důležitost zvládání rizikových faktorů srdečních chorob, pokud žijete s diabetem 2. typu.

Od Melissy John Mayer 1. prosince 2020

Středomořská strava vázaná na 30 procent sníženého rizika diabetu u žen

Dvacetileté výsledky sledování pomáhají osvětlit klíčové cesty v těle, které pomáhají vysvětlit ochranné výhody tohoto oblíbeného stylu stravování.

Od Becky Upham 23. listopadu 2020

7 nízkosacharidových dietních chyb, kterým je třeba se vyvarovat, pokud máte cukrovku

Omezení sacharidů je základem léčby diabetu, ale není spolehlivé. Vyhněte se těmto chybám s nízkým obsahem sacharidů pro lepší zdraví s diabetem 2. typu.

Od K. Aleisha Fetters 13. listopadu 2020 “

Mnoho lidí s autoimunitními poruchami, jako je revmatoidní artritida, trpí bolestmi kloubů. Kromě toho, že vás bolest kloubů trápí, může narušovat spánek, mobilitu a celkovou kvalitu života. Lidé s autoimunitními poruchami mají mnoho možností, jak zvládat bolesti kloubů samostatně i s pomocí lékaře.

Jedním z nejdůležitějších kroků, které můžete udělat, je najít specialistu na autoimunitní poruchy, který se zaměřuje na vaši konkrétní poruchu. Specialista bude informován o nejaktuálnějších strategiích řízení bolesti. “I když vidím lidi s roztroušenou sklerózou, vidím také některé lidi s lupusem a lidi s revmatoidní artritidou a cítím, že dokážu zvládnout jejich bolest nebo se o to alespoň pokusit,” říká William Shaffer, MD, ošetřující neurolog v North Coloradu. Medical Center v Greeley a bývalý kolega z roztroušené sklerózy na University of Chicago. “Je tolik věcí, které nikdy nevíš, dokud to nezkusíš.” Zjistil jsem, že některé věci, jako Cymbalta (duloxetin), mohou pomoci bolesti a dát také trochu energie, dostat se ven a dělat víc, více cvičit. ”

Bolest svalů a kloubů při autoimunitních poruchách je v zásadě způsobena “nesprávně nasměrovanou imunitní reakcí”, při které váš imunitní systém napadá vaše vlastní buňky a tkáně, jako jsou ty ve vašich kloubech a pojivových tkáních. Zánět způsobený imunitní reakcí a destrukce tkáně vedou k bolesti. Bolest může být také způsobena tím, že se vaše tělo snaží kompenzovat slabost nebo problémy s dietonus amazon pohyblivostí.

Typy autoimunitních poruch bolesti kloubů a svalů

Existuje tolik různých typů bolesti s autoimunitními poruchami, že si můžete začít přát, aby existovalo více způsobů, jak popsat bolest svalů a kloubů. Mezi obecně používané popisné termíny patří:

Chronická bolest – pokračující bolest (více než tři měsíce), která se může občas zhoršit, ale je vždy přítomna. Chronická bolest může být tupá nebo pulzující, lehká nebo hluboko ve vašem svalu nebo kloubech Akutní bolest – bolest, která se objeví náhle Tuhost – ne tolik bolesti jako pocit nadměrného používání nebo nepoužívání svalů a kloubů Symetrická nebo asymetrická bolest – u některých autoimunitních poruch dochází k bolesti ve stejném kloubu na obou stranách těla (symetrický) a v některých je pouze na jedné straně (asymetrický)

Zde jsou některé z typičtějších zkušeností bolesti svalů a kloubů u lidí s autoimunitními poruchami:

Ranní ztuhlost – bolest a ztuhlost autoimunitních poruch se často zlepšuje, když se pohybujete dnem, i když jste se probudili ztuhlí a bolaví. Bolesti svalů – můžete pociťovat bolest svalů po celém těle. Bolest kloubů – specifické klouby se mohou zapálit a bolet; v závislosti na poruše se bolest může objevit kdekoli od prstů po dolní část zad až po chodidla. Omezený rozsah pohybu – když je postižen kloub, můžete pocítit ostřejší bolest, když se pokusíte použít tento kloub v jeho plném rozsahu. Migrační bolest – v některých podmínkách, jako je Crohnova choroba, se bolest pohybuje do různých kloubů.

Domácí léčba bolesti

Zde je několik kroků, které můžete provést doma, abyste zvládli bolest kloubů:

Vezměte nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Tyto léky bez předpisu mohou pomoci zmírnit bolesti kloubů. NSAID zahrnují ibuprofen, naproxen a aspirin. Můžete také užívat acetaminofen, který není NSAID, ale může zmírnit bolest. Zacvičit si. Přestože vás bolest a ztuhlost kloubů mohou zpomalit, pobyt v pohybu pomůže předcházet dalším bolestem kloubů. Dr. Shaffer doporučuje kromě toho, že zůstane tak aktivní, jak jen dokáže, protahovací a ohebná cvičení. Užívejte léky na předpis podle pokynů svého lékaře. Lékař může předepsat mnoho léků, které vám pomohou zvládat bolesti kloubů. Je však důležité spolupracovat s lékařem, abyste našli správnou kombinaci léků pro vás. “I v rámci stejné autoimunitní poruchy budou různí pacienti reagovat různými způsoby.” Lék, který pomáhá jednomu pacientovi, na vás nemusí vůbec fungovat, takže se musíte snažit dál, “říká Shaffer. Užívání léků, které vám lékař předepsal, vám pomůže zvládnout vaši poruchu jako celek, což sníží bolest a ztuhlost kloubů. Některé z léků na předpis, které můžete obdržet, zahrnují: Kortikosteroidy. Mohou být podány orálně, nebo vám lékař může dát injekce kortikoidů přímo do kloubů, aby zmírnil bolest a ztuhlost. Léky proti bolesti na předpis. Váš lékař vám může předepsat silnější léky proti bolesti, které můžete užívat během vzplanutí. Antirevmatická léčiva modifikující onemocnění (DMARD). Proti malárii, vyvinuté pro léčbu malárie, infekční poruchy šířící se komáry, lze použít při zvládání bolestí kloubů a dalších symptomů autoimunitních poruch. Mezi další DMARD patří Rheumatrex (methotrexát), Ridaura (orální soli zlata) nebo Solganal (zlato injekcí), Azulfidin (sulfasalzin) a další. Biologické terapie. Tyto novější terapie inhibují imunitní systém těla a zahrnují Enbrel (etanercept) a Remicade (infliximab). Spravujte své nálady. Zvládání bolesti může být únavné a depresivní. Je zajímavé, že nedávná studie 94 pacientů s revmatoidní artritidou ukázala, že ti, kteří udržovali obecně pozitivní emoce, zažili asi o 28 procent méně bolesti. Zkuste alternativní terapie. “Dokud to není nebezpečné a škodlivé, říkám, jdi do toho.” Někteří lidé skutečně pocítili prospěch z alternativní léčby, “říká Shaffer. Nezapomeňte informovat své lékaře o tom, jakou alternativní léčbu chcete vyzkoušet – a nechte lékaře alternativní léčby vědět o lécích, které užíváte. Bolest a ztuhlost kloubů lze zmírnit alternativními terapiemi, jako jsou: akupunktura, masáže, horké a studené procedury

Kdy zavolat lékaře pro bolesti kloubů a svalů

Pokud jste vyzkoušeli všechny možnosti, které obvykle fungují, a stále vás bolí klouby, které narušují spánek, pohyblivost nebo kvalitu života, je na čase si znovu promluvit se svým lékařem.