See on seisund, kus teie beebi nahk tundub kollane.

See on seisund, kus teie beebi nahk tundub kollane.

Caput Succedaneumi põhjused

Caput succedaneum tuleneb kehavedeliku kogunemisest beebi peanaha ja tema kolju luid katva kaitsva membraani vahele. Seda membraani nimetatakse periosteumiks.

Töö. Teie laps on habras. Neil ei lähe palju aega, et muljuda. Caput succedaneum tekib siis, kui teie lapse pea on pigistatud või tõmmatud. See on kõige sagedasem tööprotsessi ajal. 

Of Sünnitusprotsess avaldab teie lapsele suurt survet. Isegi sünnituse ajal laienenud emakakael ja tupekanal pigistavad teie last endiselt. See võib pärast sündi põhjustada turset. Sünnitus ja sünnitus, mis võtab kaua aega või nõuab tangide või vaakum -imemisvahendi kasutamist, võib suurendada turse tekkimise ohtu.

Ei ole piisavalt amnionivedelikku. Teie lapse peanahk võib paisuda tõenäolisemalt, kui looteveekott katkeb sünnituse alguses. 

Sarnaselt, kui laps on amnionikotis, kus on liiga vähe vedelikku, võivad nad ema ülakehas vaagnaluud muljutada. See võib põhjustada caput succedaneum enne lapse sündi.

Caput Succedaneumi mõju teie lapse tervisele

Tursed. Enamik peanaha turseid ei ole ohtlikud. Te märkate mõningaid sümptomeid, sealhulgas:

Tursed teie beebi peanaha all, kusjuures suurem osa tursetest nende peaosas, mis esmalt sünnitusteedest väljusid või piirdusid ühe küljega Nende pea on katsudes pehme, kuni selleni, et võite jätta väikese mõlgi Ild Kerged verevalumid tursepiirkonna ümber, kuid enamasti normaalne nahk SlightlyVäga terav kuju teie lapse pea külge

Kõik need sümptomid on ajutised. Nad peaksid nädala jooksul kaduma. 

Jätkub

Teie beebi kolju on õrn, kuid samas ka vastupidav. Luud alles hakkavad sulama. Seetõttu liigub nende kolju tavaliselt ümarale kujule ilma muude mõjudeta.

Kollatõbi. Mõnel caput succedaneumiga beebil võib olla suurem tõenäosus imikute ikteruse tekkeks. See on seisund, kus teie beebi nahk tundub kollane. Selle põhjuseks on oranži-kollase pigmendi, mida nimetatakse bilirubiiniks, liigne sisaldus nende veres.

Teie lapse keha laguneb kiiresti ja töötleb vedelikku, mis põhjustab nende turset. See tähendab, et nad võivad toota bilirubiini kiiremini kui uriinist ja väljaheitest. Seejärel muutub bilirubiin nende naha all nähtavaks. See muudab need kollaseks.

Enamikul juhtudel möödub see haigus ka ilma täiendava ravita 2–3 nädala jooksul. Siiski, kui teil on probleeme, rääkige alati oma lapse arstiga. Mõned imikute ikteruse juhtumid nõuavad täiendavate probleemide vältimiseks ravi.

Caput Succedaneum vs tsefalohematoom

Caput succedaneum pole ainus tingimus, mis võib põhjustada teie beebi peas löögi. Tsefalohematoom tekib siis, kui kehavedelikud kogunevad luuümbrise ja kolju luude vahele, mitte luuümbrise ja naha asemel. See võib põhjustada ka löögi, kuid see on tõsisem oht ​​tervisele. Erinevalt caput succedaneumist hõlmab see märkimisväärseid verevalumeid ja ei pruugi iseenesest laheneda.

Tsefalohematoom moodustub tavaliselt aeglaselt. See võib ilmneda alles paar päeva pärast lapse sündi. Erinevalt caput succedaneumist moodustab see kindla muhke, mis selle puudutamisel kergesti ei mõlgi. See esineb tõenäolisemalt ainult ühel pool pead. Saadud muhk on sageli palju dramaatilisemalt värvitud kui caput succedaneum vigastus.

TalkRääkige alati oma arstiga, kui teie lapsel tekivad pärast haiglast koju tulekut tursed või kui tema peas on märkimisväärne verevalum. Mõned tsefalohematoomi juhtumid võivad viidata sellele, et teie lapsel oli sünnituse ajal kolju luumurd. Nende aju kaitsmiseks tuleb seda võimalikult kiiresti ravida.

Jätkub

Millal minna arsti juurde

Teie lapse tervis on oluline. Kui teil on küsimusi nende tervise või selle kohta, kas midagi on valesti, on alati parem karta kui kahetseda. Teie beebi arst suudab tavaliselt kiiresti diagnoosida, kas tal on caput succedaneum, tsefalohematoom või mõni muu probleem.

Enamikku turse põhjuseid saab kergesti ravida või need kaovad iseenesest. Kui konsulteerite oma arstiga murettekitavate probleemide üle, saate end kindlalt tunda, et teie laps on terve.

WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Dan Brennan, MD, 22. aprillil 2021

Allikad

ALLIKAD:

UstAustralian and New Zealand Journal of Obstetrics and Gynecology: „Caput succedaneumi emakasisene hindamine transperinaalse ultraheli abil: kahekeskne pilootuuring.”

MAYO KLIINIK: “Imikute kollatõbi.”

Sin Siinai mägi: “Caput succedaneum.”

Vastsündinute võrgustik: “Caput Succedaneum ja Cephalohematoma: Cs, mis jätavad muhke pähe.”

Naised on juba pikka aega kasutanud taimi ja ürte ravimina ning mõned ka sünnituse esilekutsumiseks, kui nende rasedus on täis. Mõned taimed ei ole raseduse ajal alati ohutud ja parem on lasta sünnitusel ise toimuda. Kuid kas must cohosh on ohutu?

Kas Black Cohosh võib sünnitust esile kutsuda?

Must cohosh (Actaea racemosa) on ravimtaim, mida paljud naised kasutavad menopausi sümptomite korral. Põlisameeriklased on musta cohoshi aastaid traditsioonilise meditsiini osana kasutanud. Sellel on mõnikord ka teisi nimesid, sealhulgas:

Must madujuur Bugbane Bugwort Rattleroot Rattleweed Makrotid

Eksperdid arvavad, et ravimtaim mõjutab erinevaid hormoone. See võib olla östrogeen, luteiniseeriv hormoon, folliikuleid stimuleeriv hormoon või serotoniin, kuid uuringud pole selged. 

Võimalik, et must cohosh võib sünnitust esile kutsuda. Puudub palju uuringuid selle kohta, kuidas must cohosh mõjutab rasedust ja imetamist. Mõned uuringud väidavad, et must cohosh võib panna emaka kokku tõmbuma, mis võib sünnitust esile kutsuda. Teised uuringud ei ole selged, kas see mõjutab emaka. 

Mõned ämmaemandad kasutavad emaka lõdvestamiseks ja kontraktsioonide stimuleerimiseks musta cohoshi, kuid seda ei tohiks kodus ise teha. Musta cohoshi ohutuse kohta on vaja rohkem uuringuid. Kuna uuringud pole selged, ei tohiks musta cohoshi raseduse või rinnaga toitmise ajal kasutada.  

Allaneelamine

Uuringutes on inimesed võtnud musta cohoshi isegi 12 kuud ilma kõrvaltoimeta. Kuid see ei kehti rasedate naiste kohta ja seda ei tohi raseduse ajal alla neelata. 

Kõrvalmõjud

Must cohosh võib põhjustada mõningaid kõrvaltoimeid, nagu krambid, peavalu, maoärritus, lööve, tupe määrimine või verejooks, kehakaalu tõus ja raskustunne. On teatatud harvadest maksakahjustuste juhtudest, mis on põhjustatud kaubandusliku musta cohoshi toodete võtmisest. On ebaselge, kas need kõrvaltoimed olid põhjustatud taimest või tootest. 

Suures koguses musta cohoshi võib põhjustada ka kõrvaltoimeid. Need võivad hõlmata järgmist:

Õhupuudus Kõhulahtisus Pearinglus Iiveldus Aeglane pulss Krambid, harvadel juhtudel

Ravimite koostoimed

Must cohosh võib interakteeruda statiini (kolesterooli alandavate) ravimitega. See tähendab, et see võib peatada ravimi nõuetekohase toimimise. Tundub, et risk on väike, kuid seda ei ole väga hästi uuritud.

Jätkub

Riskid

Musta cohoshi võtmine raseduse ajal võib sünnitust esile kutsuda, lõdvestades emaka ja põhjustades kokkutõmbeid. 

Mõnikord segatakse musta kopsu sinise kobaraga (Caulophyllum thalictroides) või segatakse toodetesse kokku. Blue cohosh võib olla ohtlik. Mõned inimesed on sünnituse esilekutsumiseks kasutanud koos musta ja sinist cohoshi, kuid sellel oli kõrvaltoimeid vähemalt ühel beebil.

Eksperdid ei saa täielikult aru, mida must cohosh teie lapsele teha võib. Enne taimsete toidulisandite võtmist või kui kavatsete iseseisvalt sünnitust esile kutsuda, pidage kõigepealt nõu oma arstiga, sest see ei pruugi olla ohutu.

Naised, kellel on hormoonvähk või sellised seisundid nagu rinnavähk, munasarjavähk, emakavähk või endometrioos, ei tohiks kasutada musta cohoshi. Uuringud on segatud vähktõve ja selle kohta, kuidas must cohosh nende haiguste puhul toimib, nii et te ei tohiks seda võtta ilma oma arstiga eelnevalt rääkimata.

Kuidas Black Cohoshi kasutada?

Musta cohoshi on pikka aega kasutatud lihasvalu, palaviku, köha, kopsupõletiku ja menstruatsiooniprobleemide korral. Tänapäeval kasutatakse seda enamasti tavaliste naiste hormooniprobleemide korral. Need sisaldavad:

Kuumad hood Öine higistamine Kuiv tupe Unehäired Pearinglus Südamepekslemine Ärrituvus Närvilisus Menstruatsiooni valu Premenstruaalne sündroom

Uuringud näitavad, et see aitab menopausi sümptomeid ja tavalised annused on ohutud, ilma tõsiste kõrvalmõjudeta. 

Osteoporoos

Mõnes uuringus leiti, et must cohosh võib peatada luukadu osteoporoosi korral, kuid vaja on rohkem uuringuid.

Artriit

Must cohosh võib aidata vähendada osteoartriidi ja reumatoidartriidi põletikku. Ei ole piisavalt uuringuid, et öelda, et seda saab artriidi korral üksi kasutada.

Must cohoshi juur on osa, mida kasutatakse taimsetes toidulisandites. Must cohosh on saadaval paljudes erinevates vormides, sealhulgas:

Tabletid Kapslid Tinktuurid Ekstraktid Kuivatatud juur Standardiseeritud toidulisand

Kuivatatud musta cohoshi juuri kasutatakse teena, kuid standardiseeritud ekstraktid on parimad menopausi sümptomite korral. 

Mõnikord sisaldavad kaubanduslikud tooted muid koostisosi, mis ei pruugi olla ohutud ja võivad põhjustada kõrvaltoimeid. Mõnes uuringus testiti tooteid ja leiti vale ravimtaim või muud ravimtaimed, mida pudelil polnud. Oluline on kasutada ainult selgelt märgistatud tooteid.

Kui olete rase ja mõtlete sünnituse esilekutsumisele, peaksite enne iseseisvalt tegutsemist kõigepealt oma arstiga nõu pidama. Rasedad naised ei tohiks musta cohoshi võtta, kuna see võib olla ohtlik. Üldiselt on hea mõte enne taimsete toidulisandite võtmist oma arstiga rääkida.

WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Dan Brennan, MD, 2. märts 2021

Allikad

ALLIKAD:

Journal of Nurse Ämmaemandus: „Riiklik uuring õdede-ämmaemandate taimsete preparaatide kasutamise kohta tööjõu stimuleerimiseks. Kirjanduse ülevaade ja soovitused praktika jaoks. ”

Siinai mägi: “must cohosh teave”.

Riiklikud terviseinstituudid Täiendava ja integreeriva tervise riiklik keskus: „Black Cohosh”.

Toidulisandite riiklike terviseinstituutide büroo: “Black Cohosh”. 

Kas saate lapse sündides episiotoomia, nagu põlvkonnad varem? Võimalused on head, et te seda ei tee. Kuid igaks juhuks soovite teada, mis sellega on seotud ja millal see võib juhtuda – isegi kui see ei olnud teie plaanides.

Episiotoomia on kirurgiline lõik, mille arst teeb sünnituse ajal tupe ja päraku (arstid nimetavad seda piirkonda) vahel. Eesmärk on laiendada tupeava, et oleks rohkem ruumi.

Peaaegu kõik sünnitajad said seda. Kuid täna pole see enam rutiinne – kuid see pole ka minevik.

Siis ja nüüd

Episiotoomia oli levinud aastakümneid tagasi ja see tundus olevat hea põhjus.

Siis kasutasid paljud arstid imikute sünnitamiseks tööriistu, mida nimetatakse tangideks. Seega vajasid nad manööverdamiseks lisaruumi. Eksperdid arvasid ka, et episiotoomia muudab pärast sünnitust pikaajalised probleemid, nagu kusepidamatus ja valu seksi ajal, vähem tõenäoliseks. Ja nad arvasid, et lõige on parem kui loomulik rebimine.

Selgub, et see pole nii.

Alates 1990ndatest aastatest on teadlased uuringuid ümber hinnanud ja leidnud, et episiotoomia “tõenäoliselt ei rakendanud kasu, mida neil peaks olema,” ütleb William Goodnight, Põhja-Carolina ülikooli emade-loote meditsiini dotsent. Meditsiin Chapel Hillis.

“Kuigi neid on lihtsam parandada kui pisaraid, oli suurem oht, et lõikamine laieneb ja teil on suurem vigastus,” ütleb OB/GYNi professor Sharon Phelan, MD, New Mexico ülikoolist Albuquerque’is .

Mõned uuringud näitavad, et kuni 85% naistest rebivad – vähemalt natuke – loomulikult sünnituse ajal. Pisarad (ja episiotoomiad) võivad olla kerged kuni rasked (või nagu arstid ütlevad, esimesest kuni neljanda astmeni). Kõige raskemad juhtumid võivad kahjustada päraku lihaseid ja päraku limaskesta, mis võib põhjustada probleeme roojamise kontrollimisega.

Episiotoomia korral võib olla võimalus, et lõige võib ulatuda kaugemale kui loomulik pisar oleks läinud, mis võib kahjustada päraku lihaseid.

Jätkub

Vaja või mitte?

Täna pakuvad arstid naistele harva episiotoomiat, välja arvatud juhul, kui laps on suur või tal on äkilisi probleeme sünnikanalis, näiteks südame löögisagedus.

“Me ütleksime emale:” Laps on hädas “,” ja selgitame, et see kudede riba raskendab sünnituse edasiliikumist, ütleb OB/GYN Vicki Mendiratta, Washingtoni Ülikooli arst Seattle’i meditsiinikool. “Tavaliselt on see otsus, mille teete just siis ja seal. See pole midagi, mida olete planeerinud. ”

Uuringud näitavad, et episiotoomia ei vabasta õlgadüstootsiat, hädaolukorda, mis juhtub siis, kui lapse õlad jäävad sünnikanalisse kinni.

“Isegi kui beebi õlad on kinni jäänud, takistab see pigem ema luust vaagnat kui pehmeid kudesid,” ütleb Omaha Nebraska ülikooli meditsiinikeskuse üldise sünnitusabi ja günekoloogia direktor Sonja Kinney. .

Mõnel juhul kasutavad arstid siiski episiotoomiat, et aidata lapsel sünnitusprotsessi ajal liikuda.

Mida oodata

Episiotoomia on sageli läbi, enne kui teate. Kui teil on olnud sünnitusvalu blokeerimiseks epiduraal, ei tohiks te midagi tunda. Naised, kellel on loomulik sünnitus, ei pruugi ka sel hetkel märgata.

“See võtab 2 sekundit,” ütleb Kinney. “Seda tehakse, kui beebi pea kroonib. Neil on niikuinii [sel hetkel] palju valu. ”

Pärast lapse sündi õmbleb arst lõike. Oodake, et tunnete mõne päeva jooksul valulikkust ja turset. Saate esimese 24 tunni jooksul piirkonda jäätada ja kasutada valuvaigisteid. Kasutage piirkonna puhastamiseks pritspudelit sooja veega ja proovige sooja istumisvanni, et end mugavamalt tunda.

Kas vajate järgmisel korral uuesti?

cardiline töötab

Ilmselt mitte. Lihtsalt sellepärast, et teil oli üks episiotoomia, ei vaja te seda tingimata, kui teil on teine ​​laps. Arst võib eelistada, et te teine ​​kord loomulikult rebite.

Iga rasedus ja sünnitus on erinevad. Võimalik, et oleksite vajanud episiotoomiat, kui teie esimene laps oli suur, kuid kui teie teine ​​laps on väiksem või kui laps on teises asendis, ei pruugi seda vaja minna ja teie loomulik rebend võib olla väiksem kui kirurgiline lõikamine.Kui rebite, “rebite samas kohas pisut tõenäolisemalt,” ütleb Phelan. “See saab olema nõrgim koht.”

Jätkub

Ta räägib nii isiklikust kui ka professionaalsest kogemusest. Phelani esimene laps oli suur ja vajas tangid, nii et ta sai episiotoomia. Teisel korral sündis tal ilma tangideta väiksem laps ja tema arst ei arvanud, et ta kisub palju, mis osutus nii – episiotoomiat pole vaja.

Kui teil oli varem tõsine pisar või episiotoomia ja teil oli probleeme fekaalipidamatusega, võib arst pakkuda teie järgmisele beebile C-sektsiooni. Nad võivad olla mures, et mõni muu tõsine pisar või episiotoomia võib põhjustada pikaajalisi probleeme soole kontrolliga.

Kas saate seda vältida?

Puudub tõestatud viis episiotoomia või rebimise vältimiseks. Mõned naised masseerivad raseduse viimasel kuul kõhukelme õliga.